طنز؛ شاخ مردم ایران رسمیت پیدا کرد!

بالاخره یک نفر این شاخ ما را به رسمیت شناخت. آقای روحانی را می‌گویم که برای نخستین بار از شاخ ایرانی‌ها گفت. نمی‌دانم چرا هیچ کس این شاخ ما را نمی‌دید، حتی وزیر بهداشت که این قدر فعال است و پالم را از شیر بیرون می‌کشد شاخ به این بزرگی را ندید.

رضا ساکی در ایسنا نوشت:

بالاخره یک نفر این شاخ ما را به رسمیت شناخت. آقای روحانی را می‌گویم که برای نخستین بار از شاخ ایرانی‌ها گفت. نمی‌دانم چرا هیچ کس این شاخ ما را نمی‌دید، حتی وزیر بهداشت که این قدر فعال است و پالم را از شیر بیرون می‌کشد شاخ به این بزرگی را ندید. به نظرم مهم‌ترین بخش سخنان دکتر روحانی در جمع مردم مشهد اشاره به شاخ درآوردن ایرانی‌هاست. روحانی گفت: «قدیم‌ها می‌گفتند آدم بعضی چیزها می‌بیند شاخ درمی‌آورد، می‌گفتیم مگر آدم شاخ هم درمی‌آورد؟ اما اکنون می‌بینیم برخی موضوعات آنچنان به مغز فشار می‌آورد که گویی دو شاخ در حال درآمدن است و معلوم است که مثال‌های ایرانی بی‌ربط نیز نبوده است» معلوم است که رییس‌جمهور در این مدت فشار ذهنی زیادی را تحمل کرده است. اصلا دلیل مهم کمبود کلسیم ایرانی‌ها همین شاخ است. یعنی هر چه از لبنیات می‌خوریم به شاخ تبدیل می‌شود. مثلا الان یک پرسپولیسی‌ دوآتشه، از بس به جدول لیگ‌ برتر نگاه کرد و تیمش را ته جدول دید اندازه گوزن روی سرش شاخ دارد. حرف‌های مسوولین اغلب حرف‌های شاخ‌دآر است. نه فقط وقتی که درباره 3g و 4g حرف می‌زنند، بلکه حتی وقتی کسی مثل خود روحانی درباره فیلتر و دیوار هم حرف می‌زند آدم شاخ درمی‌آورد که او چطور با کاسبان فیلترینگ این‌طور حرف می‌زند.

یادش به‌خیر زمانی کمتر تعجب می‌کردیم و چون کم تعجب می‌کردیم وقتی تعجب می‌کردیم و شاخ روی سرمان سبز می‌شد می‌فهمیدیم. الان اما چون دائم در حال تعجب هستیم و همیشه شاخ روی سرمان است متوجه سبز شدن چیزی نمی‌شویم و به جغد شاخدار تبدیل شده‌ایم. از نظر علمی هم جغد شاخدار اول جغدی معمولی بود اما از بس تجعب کرد شاخ آورد.

باقی بقای‌تان!

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه