طنز؛ قصار بازی!

سعید هوشیار در روزنامه قانون نوشت:

یکی از اتفاقات 10 سال اخیر، گسترش روزافزون روشنفکران و متفکرن مدرن است، اگر گشت کوتاهی در شبکه‌های اجتماعی بزنید می‌بینید که 99 درصد جوانان ما این روزها کاری غیر از اندیشیدن و تفکر ندارند! این را به راحتی از جملات قصاری که استتوس می‌کنند می‌توان فهمید.سرویس بزرگان هوش خراش در یادداشت امروز تعدادی از این جملات قصار را با توجه به اتفاقات روز خدمت تان ارائه می‌کند که خدای نکرده لنگ نمانید.

قبل از خواندن ادامه مطلب به دو نکته مهم توجه کنید:

1: با توجه به ترافیک جملات قصار این روزها، گوینده اصلی برخی جملات هم نمی‌داند که فلان جمله را خودش گفته یا نه! پس از ما چه انتظاری دارید که حتما کپی رایت را رعایت کنیم؟!

2: جملات را با توجه به اتفاقات روز بازنویسی کرده‌ایم.

حال جملاتی که بزرگان گفته اند؛

 جورج واشینگتون درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها: کسانی که حاضر نیستند برای آزادی بهایی بپردازند، نمی‌توانند به آزادی برسند.

 دکارت درباره انرژی هسته ای: انرژی هسته‌ای دارم پس هستم!

 وودی آلن درباره نبود منطق در برخی کارهای جوانان امروزی: مغز دومین عضو محبوب من است!

 آندره ژید در مورد سینمای کشورمان: ای کاش کیفیت در نگاه تو باشد نه در فیلمی که به آن می‌نگری.

 انیشتین درباره متضرر شدن تیم راه آهن از داوری: دو چیز انتها ندارد، یکی کائنات و دیگری اشتباهات داوری!

 یکی از ترانه سرایان درباره عدم توجه جوانان به علم آموزی: سر زنگ هندسه می‌گویم این درس‌ها بس است، امیدوارم این زنگ بخورد، دل به دلدار برسد! تاکید دارم؛ دل به دلدار برسد!

 حسین پناهی درباره لغو کنسرت ها: اینجا در دنیای من ،چوپان‌ها افسردگی مفرط گرفته‌اند ! دیگرنمی‌توانند به کنسرت بروند! به زوزه گرگ‌ها دل می‌سپارند و دوباره، دوباره می‌گویند!

 فردی ناشناس درباره دولت دهم: برای شاد بودن ، به بدنی سالم و حافظه‌ای ضعیف نیاز داریم . . .

 انیشتین درباره انتخابات آتی مجلس: هیچ گاه خداوند تاس نمی‌اندازد.

 علی شریعتی در مورد ورود پول های کثیف به کارزار انتخابات: ترجیح می‌دهم با پول کثیف به مجلس بروم و دعا کنم که پول‌هایم پاک شود، تا اینکه در خانه با پول‌های پاک بنشینم و دعا کنم به مجلس بروم.

 ابن سینا در مورد افزایش قیمت گوشت گاو: من در میان موجودات از گاو خیلی می‌ترسم.زیرا عقل ندارد و شاخ هم دارد!

 علی پروین درباره ضربات پنالتی: تور دروازه زندگی و حریم خانواده توست، اگر توپ به آن برسد خطرناک است، در پنالتی سعی کن 50-50 کنی!

 حسین پناهی در مورد واردات گوشت بوفالو: بوفالو وارد کردند، و من بزرگ شدم، اما هیچکس حقیقت را نشناخت !، جز معلم عزیز ورزشم! که همیشه می گفت:بوفالو کمتر بخور!

 صادق هدایت که این روزها کاسب تحریم شده در مورد توافق: در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا می‌خورد و می‌تراشد. تنها داروی آن فراموشی به کمک سوال در صحن مجلس و خواب مصنوعی به وسیله امید به انتخابات است، ولی افسوس که تاثیر این گونه داروها موقت است و به جای تسکین پس از مدتی بر شدت درد می‌افزاید.

 وودی آلن در مورد اصلاح طلبان: من اهل مبارزه نیستم. یک بار زیر ماشینی رفتم که دو نفر هلش می‌دادند!

 کوروش کبیر در مورد آزادی: خداوندا سرزمین مرا از خشکسالی و دروغ در امان بدار!

 سهراب سپهری درباره گسترش اعتیاد در بین جوانان: در گلستانه چه بوی علفی می‌آید...

جملات دیگری هم هستند که امیدواریم در یادداشت‌های دیگری منتشر کنیم، یادتان باشد که عاقل آنچه را که می‌داند، می‌گوید که نمی‌داند، ولی آنچه را که می‌گوید نمی‌داند، می‌‌داند!

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه