طنز؛ یک مطلب کاملا علمی!

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:

ما امروز یک مطلب علمی برای شما تهیه کردیم که وزن و بار علمی ستون را بکشیم بالا.

خبرگزاری مهر گزارش داده تهران 135هزار قاچاقچی و موادفروش دوره‌گرد دارد. 135هزارتا کم نیست‌ها. الان به‌ازای هر 303هزارنفر یک سالن سینما در کشور وجود دارد، که جای نگرانی ندارد، چون در همین تهران هشت‌میلیون‌نفری به‌ازای هر 59نفر یک ساقی مواد وجود دارد، که انصافا با تلاش شبانه‌روزی توانسته‌اند در رگ‌های شهروندان جا باز کنند. حالا رسما اعلام شده فقط تهران 135هزار ساقی دارد، اگر ما بگوییم جز تهران هیچ‌کجای ایران دیگر مواد خریدوفروش نمی‌شود، که حتما هم همین‌طور است، اگر مثلا 80میلیون‌نفر جمعیت را در نظر بگیریم و این 135هزار ساقی تهران به کل کشور سرویس بدهند، باز هم به‌ازای هر 592نفر یک ساقی وجود خواهد داشت. پس هر 303هزارنفر یک سینما، هر 592نفر یک ساقی. خب شما باشید چی‌کار می‌کنید؟

بعد 135هزارنفر هم کم نیست‌ها. یعنی وقتی توی پایتخت از هر 59نفر یک‌نفر فروشنده باشد، آدم فکری می‌شود چندنفر خریدار وجود دارد؟ من حتی به خودم هم شکم رفت، شما که جای خود دارید. یعنی آدم شک برش می‌دارد که یا تهیه‌کننده است یا مصرف‌کننده. به نظرم باید گاز آمبولانس را بگیرم و بروم از خبرگزاری مهر خواهش کنم یک‌بار دیگر بزند توی ماشین‌حساب و ببیند واقعا این عددها درست است یا نه. یعنی یک آماری ندهند که آدم به خودش و شما شک کند.

بعد هم گویا یکسری چیزها ارزان شده، منتها نه همه چیزها. مثلا ممکن است گوشت و مرغ و نان و برنج ارزان نشده باشد، اما موادمخدر ارزان شده است. مثلا طبق گزارش خبرگزاری مهر، تریاک که در سال91 کیلویی سه‌میلیون‌و600هزارتومان بوده الان شده کیلویی یک‌میلیون‌و700. یا هرویین از کیلویی 14میلیون‌تومان کشیده پایین، شده کیلویی دومیلیون‌و500. حتی شیشه که همه را می‌کشد بالا هم کشیده پایین و از کیلویی 17میلیون‌تومان رسیده به کیلویی 12میلیون‌تومان. گرچه برخی فکر کردند هرچی ‌گران شد هیچ‌وقت ارزان نمی‌شود؛ اما می‌بینیم که شده.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه