پیتزا سه پنیره از مجموعه دستورات غذایی مارتا استوارت است. این پیتزا از دو نوع پنیر موزارلا بعلاوه پنیر خامه ای فونتینا بهمراه برگ جعفری تازه ، یک طعم منحصر بفرد و خوشمزه را بوجود می آورد. نکاتی در رابطه با تهیۀ پیتزا سه پنیره :. ۱- گریل ندارید؟ مشکلی نیست، خمیر این پیتزا را می توانید داخل یک ماهیتابۀ چدنی که روی شعلۀ زیاد قرار دارد، درست کنید. پنیر موزارلای کم چرب و فونتینا را رنده و دیگری را تکه تکه کنید. گریل را با گاز یا ذغال روشن کنید و دما را روی متوسط تنظیم کنید. گریل را کمی چرب کنید ...

پیتزا سه پنیره

پیتزا سه پنیره
پیتزا سه پنیره از مجموعه دستورات غذایی مارتا استوارت است.
این پیتزا از دو نوع پنیر موزارلا بعلاوه پنیر خامه ای فونتینا بهمراه برگ جعفری تازه ، یک طعم منحصر بفرد و خوشمزه را بوجود می آورد.

نکاتی در رابطه با تهیۀ پیتزا سه پنیره :
۱- گریل ندارید؟ مشکلی نیست، خمیر این پیتزا را می توانید داخل یک ماهیتابۀ چدنی که روی شعلۀ زیاد قرار دارد، درست کنید.

پنیر موزارلای کم چرب و فونتینا را رنده و دیگری را تکه تکه کنید. گریل را با گاز یا ذغال روشن کنید و دما را روی متوسط تنظیم کنید. گریل را کمی چرب کنید.روی یک تختۀ آردپاشی شده، خمیر پیتزا را پهن کنید و به شکل بیضی 25 سانتی متری در بیاورید. یک طرف آن را با روغن زیتون کمی چرب کنید و روی آن نمک و فلفل بپاشید.با استفاده از دستان خود، یه طرف خمیر را مستقیم روی گریل بگذارید. خمیر را با روغن زیتون چرب کنید و آن را حدود 1 تا 2 دقیقه بپزید تا زیر آن تقریباً نیم سوز شود و روی سطح آن حباب ایجاد شود. سپس خمیر را روی قسمت سردتر گریل بگذارید.روی آن پنیر، جعفری و فلفل قرمز بریزید. در گریل را بگذارید. 2 تا 5 دقیقه آن را بپزید تا پنیر آب شود و مواد روی آن گرم شوند.

برچسب ها: آموزش آشپزی آموزش آشپزی : پیتزا سه پنیره پیتزا پیتزا سه پنیره ,
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه